Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-content/themes/startit/header.php on line 1
تست های مناسب کنکور | تست ویژه کنکور | بهترین تست برای کنکور | تست کنکوری
logo

موسسه راهبرد های نوین دانش

ارائه کننده نرم افزار شبیه ساز کنکور و بانک سوالات آزمون یار با بهره گیری از غنی ترین بانک های اطلاعات کنکور های سراسری و آزاد و آزمون های آزمایشی معتبر، برای پایه های تحصیلی دبستان، مقطع اول متوسطه و دوره دوم متوسطه
info@azmoonyar.com
021-66903480-2

تست های مناسب برای کنکور

بانک تست آزمون یار

تست های مناسب برای کنکور

آشنایی با بانک تست استاندارد برای کنکور

 

قطعا و بدون شک تست نقش بسزایی در موفقیت افزاد در آزمون هایی شبیه کنکور سراسری دارد. اما در کنار این تاثیر گذاری می تواند سبب سردرگمی در میان افراد باشد. در مقاله امروز به بررسی تست های مناسب برای کنکور خواهیم پرداخت و اطلاعات اساسی در این خصوص را به اشتراک خواهیم گذاشت. پاسخ به سوالات رایج در ذهن داوطلبان کنکور در هر فازی از فعالیت های آن ها و آمادگی آن ها برای کنکور می تواند سبب ایجاد آرامش ذهنی در میان آن ها باشد.

در این بخش به بررسی مهم ترین سوالات ذهنی داوطلبان در خصوص انتخاب تست مناسب برای کنکور خواهیم پرداخت.

در موقعیتی که با انبوهی از کتاب های کمک درسی و انبوهی از تست های مختلف برای دروس مختلف مواجه هستیم سوالی که بیشتر به ذهن یک داوطلب کنکور می رسد این است که چه تستی بزنم؟

این تست ها چه ویژگی ای می بایست داشته باشد؟ در هر زمان چه تست هایی بهتر هستند؟

تست های مورد تمرین چه سطحی می بایست داشته باشند؟

 

 

تست مناسب کنکور

ویژگی تست مناسب کنکور

استاندارد بودن به معنی داشتن ویژگی خاصی نیست بلکه استاندارد بودن به صورت یک قرارداد است که از سمت شخص یا سازمانی معتبر تایید شود سوالات و تست های کنکور نیز به همین شکل سوالات استانداردی هستند که از سمت سازمان سنجش تایید می شوند.

بنابرین در حل کردن سوالات و تست ها می بایست توجه داشت که سبک سوالات تست ها همانند سبک سوالات و تست های کنکورهای سال های پیش باشد.

 

توجه به این موضوع ضروری است که برخی از سوالات کنکور و بعضی از مسائل خاص و موضوعات مهم مدام به شیوه های مختلف در حال تکرار هستند،  برخی موضوعات همیشه سوال کنکور می شوند، بنابرین می توان برخی سوالات کنکور را با عنوان سوالات پر تکرار از بقیه سوالات جدا کرد .

توجه به سوالات پر تکرار کنکوری از مهم ترین ضروریات اولویت بندی تست های کنکوری است.

 

جایگاه تست های تالیفی در سوالات بانک تست

از آنچه که گفته شد می توان دریافت که سوالات پرتکرار و استاندارد به عنوان منبع مناسبی در بانک های تست تلقی میگردند، اما با توجه به تغییرات در کتاب های درسی لزوم طراحی سوالاتی کاربردی و مفهومی از مباحث جدید ضروری به نظر می رسد. این موضوع سبب ایجاد کتاب های زیادی با عنوان تست تالیفی شده است که عموما استاندارد نیست و سبب سردرگمی داوطلب و تحمیل هزینه های اصافی به او  میگردد.

در حالت بهینه باید توجه داشت که  سبک سوالات تالیفی و سطح دشواری آن ها به گونه ای باشد که انواع حالت های مختلف طرح سوال را به چالش بکشند و ضمنا پتانسیل سوال کنکور شدن را داشته باشند، تا در هزینه و زمان داوطلب صرفه جویی شده و زمان داوطلب گرفته نشود.

 بنابرین توجه داشته باشید که تست های تالیفی مناسب تست هایی هستند که چالش برانگیز باشند و شما را با سبک های جدید طرح سوال آشنا کنند.

تست مناسب کنکور

تست های آموزشی چه تست هایی هستند

باید توجه داشتکه امکان حل تست های استاندارد بعد از فراگیری مباحث آموزشی فراهم نیست و نمیتوان انتظار موفقیت صد درصدی را داشت. از این رو بعد از فراگیری مباحث آموزشی جدید لازم است از تست های با سطح دشواری پایین استفاده شود. این  نمونه تست ها به تست های آموزشی معروف هستند و تلاش دارند تا نکات مهم درسی را ملکه سازی ذهنی کنند. از طریق مثال های متعدد آمادگی ذهنی برای پذیرش موضوعات جدید را فراهم کنند و مباحثی دیگز از این دست.

 

زمان مناسب برای  تمرین تست زنی کنکور

سعی کنید سوالات و تست های کنکور را برای دوران جمع بندی کنار بگذارید. منظور از این حرف این نیست که هیچ سوال کنکوری حل نکنید. بلکه منظور حل نکردن سوالات کنکور یک سال به صورت کلی و یک جا است. زیرا این تست های یک آزمون استاندارد برای دوران قبل از کنکور شما است و می توانید با این تست ها خود را بسنجید.

توجه داشته باشید که تست هایی که میخواهید حل کنید مفید و مختصر باشند. یعنی نیازی نیست برای یک مطلب 400 تست حل کنید. شما فقط بر مبنای تعداد سبک های طرح سوال برای یک موضوع تعداد تست تمرینی را تعیین می کنید برای مثال برای بحث مجموع دنباله عددی نیازی نیست شما تعداد 200 تست حل کنید بلکه می بایست تست های مفید و مختصری بیابید که موتور شما را راه بندازند زیر وقت و انرژی شما نباید الکی هدر شود. یادتان باشد فردی که ساعت مطالعه بالاتر دارد صرفا فرد موفقی نیست همین طور فردی که تعداد تست بیشتر میزند.

 

چه سطوحی از تست برای کنکور مناسب هستند

همواره توجه کنید که سطح درسی شما و سطح سوالاتی که حل می کنید ارتباط مستقیمی دارند یعنی شما در صورتی که سوالات آسان را نمی توانید حل کنید نباید به سوالات متوسط یا سخت دست بزنید و باید مشکل پایه ای موجود را ابتدا حل کنید و سپس با ارتقای سطحتان تست های دشوار تر حل کنید.

نکات مهم در تست زنی کنکور

نکات مهم در تست زنی کنکور

تست های منتخب
در فرآیند تست زنی مطمئنا بعضی تست ها بسیار برایتان خاص خواهند بود زیرا در بردارنده نکته ای خاص و جدید هستند و یا حس می کنید تست خوبی است و ممکن است سوال کنکور شود و یا دلایل دیگر. در هر صورت این تست منتخب اگر به نحوی ذخیره شود یا یادداشت شود و قبل از کنکور در دوران جمع بندی به آن سر بزنید. این کار می تواند بسیار به نفعتان باشد این تست ها مانند نکات مهم درسنامه هستند. به خصوص اگر تستی مسیر غلط شما برای حل مسئله را با مسیر صحیح عوض بکند.

تست ها را نسوزانید
حواستان باشد اگر تست را می بینید و بدون فکر کردن به آن و تلاش برای حلش به پاسخ نامه مراجعه می کنید و جواب را می بینید شما تست را می سوزانید زیرا فرصت تمرین فکری و تلاش برای پیروز شدن را از خود گرفته اید بنابرین خیلی زود به سراغ پاسخ نامه نروید خوب و به مقدار کافی فکر کنید.

بانک جامع سوالات کنکور آزمون یار  ، مجموعه ای هوشمند و برنامه ریزی شده برای آموزش و تسلط در مهارت های دانش آموزان برای تست زنی در کنکور تلقی می شود، از این رو می تواند مورد استفاده دانش آموزان، دبیران و مدارس قرار گیرند. قابلیت های متعدد در فیلتر و دسته بندی سوالات برای تسلط و بالا بردن مهارت های تست زنی، امکان برگزاری آزمون توسط مدارس و جامعیت مباحث مورد ازمون می تواند از ویژگی های برجسته این نرم افزار باشند.

علی رقم این توانایی ها در نرم افزار شبیه ساز کنکور آزمون یار، این نرم افزار با قابلیت چاپ سوالات هر آزمون می تواند کاملا مشابه با آزمون سراسرسی بوده و البته باید توجه داشته باشید که این نرم افزار هوشمند کاملا قادر به فیلترینگ براساس نیاز ها می باشد. مدارس و دبیران می توانند با استفاده از نسخه های آزمون یار معلم و همچنین آزمون یار موسسه به صورت کاملا مدرن از دانش آموزان خود آزمون بگیرند.
لینک های زیر راهنمای شما درزمینه خرید این نرم افزار شبیه سازی کنکور سراسری برای دبیران و موسسات آموزشی خواهد بود.

نرم افزار بانک سوالات آزمون یار ویژه موسسه 

نرم افزار بانک سوالات آزمون یار ویژه دبیران 

بدون نظر

ارسال نظر


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212