logo

موسسه راهبرد های نوین دانش

ارائه کننده نرم افزار شبیه ساز کنکور و بانک سوالات آزمون یار با بهره گیری از غنی ترین بانک های اطلاعات کنکور های سراسری و آزاد و آزمون های آزمایشی معتبر، برای پایه های تحصیلی دبستان، مقطع اول متوسطه و دوره دوم متوسطه
[email protected]
021-66903480-2

نکات مهم در کنکور

توصیه های مهّم برای کنکوری ها

نکات مهم در کنکور

* توصیه های مهّم برای کنکوری ها *

نکات زیر توصیه های بسیار مهمی است که عدم آگاهی اکثریت داوطلبان از این نکات،باعث شده تا آنان نتوانند در حد شایستگی خود نتیجه هایی به دست آورند. بنابراین به شما توصیه می کنیم این مطالب را با دقت بخوانید.

نکات مهم در کنکور

” نکات مهم کنکور”

 

1- به خاطر داشته باشید که در جلسه آزمون،مهارتی که شما به دست آورده اید به کار می آید نه تبحر و توانمندی مدرس شما. یعنی آن چه شما توانسته اید از کتاب درسی و مدرس کسب کنید به کار شما می آید.پس سعی کنید مهارت شخصی خود را افزایش دهید.

 

2 – اگر در منزل درس می خوانید از خانواده خود بخواهید تا آنجا که امکان دارد ، در ساعات مطالعه صدای تلویزیون،رادیو یا صحبت های اعضای خانواده به گوش شما نرسد.

 

3- تا آنجا که امکان دارد غذا را با کیفیت و کمیت بیشتر میل کنید. از غذاهای پروتئینی مثل گوشت و لبنیات استفاده کنید. حبوبات گر چه پروتئین دارند ، به علت ایجاد نفخ و ناراحتی گوارشی در مقادیر زیاد توصیه نمی شوند.

 

4- مواظب باشید دچار بیماری های عفونی مثل سرما خوردگی یا مسمومیت غذایی و اسهال نشوید زیرا درگیری بدن با هر یک از بیماری ها ، چندین روز توان شما را تحت تاثیر قرار می دهد وعوارض داروهای آنتی بیوتیک نیز ، بدن را ضعیف می کند.

 

5- ابتدای صبح و در صورت تمایل عصرها ، نرمش ، کمی ورزش یا پیاده روی بسیار بسیار بر توانمندی ذهنی و فرا گیری شما موثر است. حتی اگر تا کنون امتحان نکرده اید ، از این پس امتحان کنید . اگر تا کنون صبح ها زود بر می خواستید ، همان روال را ادامه دهید.

 

6-اگر آزمون شما صبح بر گزار می شود وتا کنون شب ها درس می خواندید و صبح دیر بر می خاستید ، به تدریج ساعت بیدار شدن خود را (مثلا روزی نیم ساعت) جلو بیندازید به نحوی که در یک هفته آخر عادت کنید بین ساعات 10 شب تا 6 صبح را در خواب باشید تا سیستم عصبی شما به تدریج به این ساعت خواب عادت کند و در شب کنکور نیز با آن تطبیق داشته باشد.

 

7- سعی کنید هر منبعی را که مطالعه کرده اید ، در یک باز نگری مرور کنید . نه خیلی در جزييات دقیق شوید و کلمه به کلمه بخوانید که مثل یادگیری مطالب جدید ، وقت گیر شود و نه خیلی شتاب زده و تند تند ورق بزنید.اگر زیر عبارات مهم خط کشیده اید به آن ها توجه بیشتری کنید.

“نکات طلایی کنکوری”

 

 

داوطلبانی که برای مطالعه و درس خواندن کنکوری استارت می زنند چند دسته می باشند افرادی که از ابتدا با ثبت نام در یک آزمون آزمایشی از تابستان به طور منظم و جدی با برنامه آزمون ها به جلو حرکت می کنند. خیلی از این افراد در اواسط راه از نتایج کسب شده دلسرد می شود و به دلایلی مدتی از مطالعه دور می شود و بسیار برایشان هضم این موضوع که وقت از دست رفته باز نمی گردد سخت است و در اثر عذاب وجدان از دست دادن فرصت دیگر تمایل به مطالعه ندارند. عده ای دیگر افرادی هستند که به دلایل مختلف دیر شروع به مطالعه می کنند و استارت جدی خود را برای موفقیت در کنکور دیر می زنند. و زمان بسیار زیادی را از دست می دهند. اما برای این افراد سوالاتی پیش می آید که در ادامه به آن سوالات می پردازیم. آیا موفق می شویم؟ مگه میشه؟ چطور دوتا پایه و دو تا پیش رو تو این زمان اندک که خیلی از رقبا مطالعه را شروع کرده اند بخوانیم و به بودجه بندی کامل کنکور برسی کنیم. این ها سوالاتی هستش که برا شما پیش می آید.
اما جواب این گونه سوالات را چگونه می توان داد؟ در ادامه به این ها می پردازیم.
اولا که بزرگترین اشتباه این است که بخواهیم خود را با دیگران مقایسه کنیم مثلا ساعات مطالعه و تعداد تست هایی که برای دروس اختصاصی و عمومی میزنیم را با دیگران مقایسه کنیم. بهترین مقایسه افراد مقایسه هر فرد با خودش است. همین که هفته ای ۲۰ تست بر تعداد تست ها و یا مثلا ۱ ساعت بر ساعات مطالعاتی هفته گذشته خود بیافزایید بهترین نوع مقایسه است. دوما توجه داشته باشید که هیچ وقت دیر نیست فرصت مناسبی تا کنکور باقی است.
برای موفقیت در کنکور باید عزم راسخ داشته باشید و اشتیاق سوزان به موفق شدن و ایمان به خود که این عوامل از مهم ترین ارکان موفقیت در کنکور سراسری است. باور کنید که اصلا دیر نشده است اگر از همین حالا مطالعه را به طور جدی و با برنامه آغاز کنید موفقیت شما حتمی خواهد بود. دیر شروع کردن برای کنکور نباید انگیزه شما را از بین ببرد. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه منسجم و دقیق به راحتی هم دروس پایه (سال دوم و سوم دبیرستان) و هم دروس پیش دانشگاهی را به راحتی فرا میگیرید. در سال کنکور در ماه هایی از سال افراد به طور موقتی شل می شوند و برای چند هفته مطالعه را رها می کنند این اتفاق در ماه هایی مثل بهمن ماه و اردیبهشت بسیار شایع می باشد.

فضای مطالعه را جذاب و نشاط آور کنید

محیطی که در آن مطالعه میکنید را جذاب کنید، با تزئین رنگ های گرم مطالعه را در فضای با نشاط لذت بخش تر کنید. عکس هایی از رشته و دانشگاهی که دوست دارید قبول شوید به در و دیوار بچسبانید. از لوازم تحریر باحال و رنگارنگ استفاده کنید!
برخی دروس می باشند که ممکن است بعد از قبولی در دانشگاه دیگر رنگ و رویش را نبینید اما برای اینکه نتیجه خوبی بگیرید باید آن ها را مطالعه کنید. پس به جای اینکه غر بزنید که من عربی نمی خوانم یا من از ریاضی بدم می آید با یک برنامه ریزی صحیح درس هایی که چندان علاقه ای به آن ها ندارید را مطالعه کنید. تصورتان این باشد که این دروس چقدر در آینده شما تاثیر گزار است و درصد بالای آن ها می تواند مسیر زندگیتان را عوض کنید.
تفریحاتی را انجام دهید که انرژیتان برای درس خواندن بیشتر کند و نه اینکه همان انرژی نصفه نیمه را هم بگیرد. چرخیدن در شبکه های اجتماعی مختلف و بازی کردن با موبایل اسمش تفریح نیست. ساعت‌ها گشتن در شبکه های اجتماعی چیزی جز خسته کردن مغز و چشمانتان برای شما ندارد. و زمان را فقط از دست می دهید و هیچ گونه فایده ای برای شما ندارد.

بدون نظر

ارسال نظر


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212