logo

موسسه راهبرد های نوین دانش

ارائه کننده نرم افزار شبیه ساز کنکور و بانک سوالات آزمون یار با بهره گیری از غنی ترین بانک های اطلاعات کنکور های سراسری و آزاد و آزمون های آزمایشی معتبر، برای پایه های تحصیلی دبستان، مقطع اول متوسطه و دوره دوم متوسطه
[email protected]
021-66903480-2

شیوه های صحیح مطالعه

شیوه های صحیح مطالعه

شیوه های صحیح مطالعه

 

شیوه های صحیح مطالعه برای قبولی در کنکور

شیوه‌های صحیح مطالعه باعث بهبود وضعیت درصدهای شما در هر درسی می شود . متاسفانه اکثر داوطلبان کنکور با اینکه خیلی مطالعه و تست زنی دارند ولی باز هم در آزمون های آزمایشی افزایش درصدی ندارند که دلیل اصلی آن مطالعه نداشتن طبق اصول صحیح و برای هر درس است.

شیوه های صحیح مطالعه

شیوه های صحیح مطالعه باعث ایجاد موفقیت ها و پیشرفت های درسی شما می شوند:

شیوه های صحیح مطالعه

شیوه های صحیح مطالعه

-زمان مطالعه کاهش می یابد اما کفیت مطالعه افزایش می یابد
-میزان یادگیری را به واسطه افزایش کیفیت در مطالعه نیز افزایش می‌دهد
-مدت نگهداری و ماندگاری مطالب در حافظه بیشتر می شود
-بخاطرسپاری اطلاعات را آسانتر می‌سازد

شیوه‌های صحیح مطالعه برای اینکه مطالعه ی شما فعال و پویا و با لذت یادگیری بیشتر همراه باشد حتما باید در حین خوندن مطالب ، دست به قلم بشوید و نکات مهم را یادداشت کنید چرا که در بازه های مرور می توانید در زمانی بسیار کوتاه تر از بار اول مطالعه ، تمام نکات را سریع مرور کنید . یادداشت برداری در حین مطالعه بسیار مهم است و لزوم یادگیری و تثبیت بیشتر مطالب در ذهن است لذا باید حتما به این اصل مهم مطالعه توجه ویژه های داشته باشید اگر می خواهید موفقیت خود را تضمین کنید و زمان زیادی برای مرور و جمعبندی ذخیره کنید.

مطالعه بدون نکته برداری و یادداشت برداری === فراموشی زود هنگام نکات کلیدی

شیوه‌های صحیح مطالعه – ۶ تکنیک نفرات برتر کنکور سراسری

 

شیوه های صحیح مطالعه – یادداشت برداری خواندن بدون نوشتن

 

شیوه‌های صحیح مطالعه , این بدترین روش مطالعه است . همانطور که در ابتدا نیز گفته شد مطالعه فرآیندی پویا است یعنی باید در حین مطالعه فعال بود و تمام حواس و تمرکز خود را بر درک مطلب بگذارید . با چشماها خط به خط را بخوانید و در زمان مورد نیاز با صدای بلند بخوانید و نیز یادداشت برداری انجام داد تا قبل از امتحان و آزمون بتوان از این یادداشت برداری ها استفاده کرد و خیلی سریع مطالب را بیاد آورد آن هم در کمترین زمان ای محدود قبل از آزمون.

 

شیوه‌های صحیح مطالعه-خط کشیدن زیر نکات مهم به این صورت:

 

اکثر داوطلبان به هنگام مطالعه به جای اینکه تمرکز و توجه خود را کاملا به مطالب و نکات درسی کنند همش تو فکر این هستن که زیر کدام نکته و فرمول خط بکشند ! لذا توصیه میشه بعد از یک دور مطالعه کامل و دقیق ، زیر نکات خط بکشید نه اینکه به دنبال نکات در کتاب باشید که زیرشان خط بکشید اینجوری که فایده ای نداره.

 

شیوه‌های صحیح مطالعه-حاشیه نویسی -تکنیک منحصر بفرد نفرات برتر

 

حاشیه نویسی بهتر از دو روش فوق است که باید بعد از درک کامل مبحث در حاشیه های صفحه مورد مطالعه ، نکات مهم را بنویسید.

شیوه‌های صحیح مطالعه-خلاصه نویسی:

ابتدا مطالب را می خوانید و هر آنچه را متوجه شدید بصورت کاملا خلاصه وار می نویسید اونم در دفتری جدا و مخصوص خلاصه ها. خلاصه نویسی کاملترین تکنیک یادگیری است اما باز هم کامل نیست.

 

شیوه‌های صحیح مطالعه-کلید برداری:

بهترین روش برای خوندن و نوشتن نکات مهم همین کلید برداری هست . در این روش بعد از درک مبحث درسی ، بصورت کلیدی نکات مهم رو یادداشت کنید . کلمه کلیدی باید برای شما پر معنی ترین و راحت ترین کلمه ای باشه که با دیدنش ، مفهوم جمله تو ذهنتون تداعی بشه.

 

شیوه‌های صحیح مطالعه-خلاقیت و طرح شبکه‌ای مغز

 

این روش بهترین و تکنیکی ترین روش برای یادگیری مطالب درسی است . در این روش ابتدا مبحث درسی را با دقت بخوانید و سپس بعد از درک کامل درس و پی بردن به مقصود ، نکات را به زبون خودتون یادداشت کنید و حال این نکات را بصورت یک ساختار درختی سازماندهی و مرتب کنید به گونه ای که نکات اصلی و فرعی نیز مشخص باشند.

این کار باعث می شود در دفعات بعدی و برای مرور به جای دوباره خوانی کل کتاب ، با دیدن نکات کلیدی اصلی و فرعی در کنار هم ، تمام مطلب را مرور کنید . این روش برای یادگیری تضمینی است و بازدهی مطالعه را تا حد زیادی افزایش می دهد.

 

 

۳ راز مهم در خصوص مطالعه کردن-شیوه‌های صحیح مطالعه

 

۱- باید سعی کنید مطالب خوانده شده را در ذهن خود تجسم کنید . چرا که با تجسم حافظه می تواند ماندگاری مطالب را بیشتر حفظ کند.
۲- توجه داشته باشید داوطلبی که موفق به کسب درصد بالا در درسی می شود نشان از اینکه خیلی باهوش و یا نابغه است ، نیست ! بلکه توانسته وقت و انرژی خود را با استفاده از بهترین و تکنیکی ترین روش های مطالعه بهینه و استفاده کند.
۳- طرح سوال در حین مطالعه یکی از تکنیک های مطالعه ی فعال و عالی است که تمام قبولی های برتر این تکنیک را انجام می دانند بخصوص در درس کلیدی و مهم زیست شناسی . خودتان را جای طراح بگذارید و سوال طرح کنید.

بدون نظر

ارسال نظر


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/navidfar/Azmoonyar.ir/wp-includes/functions.php on line 4212