آزمون یار گنجینه سوال و پاسخ آزمون یار

صفحه اصلی > اخبار > بهبود حافظه انسان با کمک یک تراشه

بهبود حافظه انسان با کمک یک تراشه

استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در آزمایشی جدید امکان بهبود حافظه انسان با کاشت تراشه‌ای کوچک در مغز را به نمایش گذاشته‌است، ابداعی که می‌تواند برای درمان بیماری‌هایی مرگبار کارایی داشته باشد.
تاریخ درج خبر:
1396/08/24
برچسب ها:


اشتراک گزاری در :
لینک کوتاه:

براساس گزارش نیوساینتیست، دانگ سانگ استادیار مهندسی زیست‌پزشکی به تازگی از یافته جدید خود درباره پروتز‌ حافظه در نشست انجمن علوم عصبی در واشنگتن خبر داده‌است. به گفته وی این یافته اولین ابزاری است که می‌تواند به شکلی تاثیرگذار حافظه انسان را بهبود بخشد.

تیم سانگ برای آزمودن این تکنیک، از 20 داوطلب که برای درمان بیماری صرع الکترود‌های مغزی در جمجمه آنها کاشته شده‌بود کمک گرفت. زمانی که این تراشه در سر داوطلبان کاشته شد، داده‌های مربوط به فعالیت‌های مغزی در طی انجام تست‌هایی که برای تحریک حافظه کوتاه‌مدت یا حافظه فعال طراحی شده‌بودند را جمع‌آوری کرد.

محققان سپس الگوی مرتبط با بهینه عملکرد حافظه را در داوطلبان تعیین کردند و از الکترود‌های این تراشه برای تحریک مغز براساس الگوی به دست آمده استفاده کردند.

براساس نتایج به دست آمده،‌این تحریک الکتریکی حافظه کوتاه‌مدت را تا 15 درصد و حافظه فعال را تا 25 درصد بهبود می‌بخشد.

زمانی که دانشمندان مغز را به صورت اتفاقی و بدون نظم تحریک کردند، عملکرد حافظه تضعیف شد. سانگ می‌گوید درحال نوشتن کدی عصبی برای بهبود عملکرد حافظه‌است، کاری که تاکنون در جهان انجام نگرفته‌است.

بهبود حافظه علاوه براینکه می‌تواند به دانش‌آموزان و افراد فراموشکار کمک کند، اما مهمتر از آن می‌تواند زندگی افراد مبتلا به آلزایمر و زوال عقلی را متحول سازد.